Основні параметри АКБ, які потребують контролю

Такі моделі відмінно працюють в буферному режимі і основний період часу отримують заряд від мережі, а віддають свою енергію тільки в разі зникнення напруги в електричній мережі.

Головна особливість подібних батарей - можливість виходу з ладу у найнесподіваніший момент. Це стосується, в першу чергу, неякісних моделей, виготовлених з неочищеного свинцю. Крім того, бувають випадки, коли цілком справна батарея руйнується, а її внутрішні елементи призводять до короткого замикання. Навіть досвідчений фахівець не зможе спрогнозувати терміни служби акумуляторних батарей: всі вимірювання не зможуть забезпечити 100-відсотковий результат.

Основними причинами відмови батареї є наступні параметри: невірні умови експлуатації, неправильне дотримання температурних параметрів, проблеми з циклами заряду і розряду, низька якість використовуваного електроліту, зниження його рівня в акумуляторних батареях.

Слід розуміти, що АКБ потребує постійного контролю: термін служби приладу обмежений, з часом батарея приходить в непридатність. На основі отриманих даних можна зробити певні прогнози: як тільки знижуються номінальні параметри, слід готуватися до заміни батареї. Це пов'язано з сульфацією свинцевих пластин. На жаль, ремонт необслуговуваних акумуляторів неможливий, а тому заміна батареї - єдиний вихід із ситуації.

Основний параметр, який потребує контролю - це ємність батареї. Цей параметр є провідним серед безлічі інших показників. І на його основі можна робити висновки про стан конструктивних елементів АКБ. Ємність знаходиться в прямій залежності від температурних умов, параметрів заряджаючого струму і внутрішнього опору батареї.

Температурний режим відіграє ключову роль у використанні акумуляторних батарей. Як відомо, заряд накопичується не сам по собі, а на основі хімічних і фізичних законів. Існує закономірність, яка свідчить: чим вище активність всередині батареї, тим швидше вона приходить в непридатність і втрачає робочі характеристики.

Для особливо екстремальних умов, застосування свинцево-кислотних акумуляторів недоцільно. У таких випадках активно застосовують моделі з нікель-кадмієвими пластинами. А в якості електроліту використовується розчин лугу. Ці метали не схильні до температурних коливань і забезпечують якісні характеристики при важких температурних режимах.

Найбільш оптимальні параметри температури для застосування свинцево-кислотних акумуляторів становлять від + 20 ° до + 25 ° С. Вченими доведено залежність підвищення температури і зниження термінів експлуатації АКБ: підвищення температури на 10 градусів призводить до зниження ресурсу батареї в два і більше разів. Якщо експлуатація батарей проводиться в умовах 60 і вище градусів Цельсія, то акумулятор страждає від теплового розгону і повністю виходить з ладу.

Багато "фахівці" впевнені, що зниження температури продовжує термін служби акумуляторних батарей. На жаль, ці факти не мають під собою реальних підстав. Зниження температури уповільнює електрохімічні процеси в батареях, її здатність віддавати енергію при навантаженні падає, ємність зменшується. Нестандартні режими змушують акумулятор працювати на межі власних можливостей, і це відбивається на термінах служби батареї. Робочий діапазон температур знаходиться у межах від +5 до + 25 ° С.

Багато виробників у своїх супровідних документах вказують на залежність ємності від температурних умов. Ще один важливий фактор при оцінці терміну служби - це внутрішній опір АКБ. На основі даного параметра роблять оцінки терміну служби батарей.

Як тільки внутрішній опір збільшується, ємність акумулятора значно знижується. Імпеданс (або внутрішній опір) дає можливість прогнозу раптового виходу батареї з ладу. Як тільки імпеданс зростає, процес набуває незворотних наслідків.

А значить, через короткий період часу споживача очікує покупка нової АКБ. Підвищення внутрішнього опору вказує на такий момент, як ослаблені внутрішні з'єднання.

Це може свідчити про слабке з'єднання або обриви всередині акумуляторної батареї. Контроль напруги дає можливість визначати можливість виникнення короткого замикання. Показники напруги дозволяють дізнатися історію використання батареї: простежити умови експлуатації, виміряти показники розрядного струму, його параметри, відстежити якості заряду акумулятора.

EVEX - Сохраним Вашу энергию