Гелеві та свинцево-кислотні акумулятори. У чому різниця?

Глевые вккумуляторы, gel

Ми рекомендуємо всім клієнтам, які хочуть придбати гелевий акумулятор, уважно ознайомитися з текстом даної статті. Будуть розкриті всі основні моменти, які впливають на вибір моделей. Матеріал буде особливо цікавий покупцям, які відчувають труднощі з покупкою.

У нашій практиці почастішали випадки запитань від клієнтів. Найчастіше звучить одна і та ж фраза: "Який акумулятор краще - гелевий або свинцево-кислотний?". Також можна зустріти запити до служби підтримки, які виглядають так: "Які саме у вас акумулятори - свинцево-кислотні чи все-таки гелеві?". Зустрічаються і особливі випадки: клієнти люто наполягають на продажу гелевих моделей і абсолютно не хочуть слухати аргументи фахівців. При цьому покупці не занурюються в саму суть проблеми: використання такої продукції не принесе бажаних результатів в конкретно описаному випадку застосування.

Ще один приклад технічної безграмотності - узагальнення всіх моделей і зарахування всіх акумуляторів необслуговуваного типу до гелевим. Ми зробимо все можливе, щоб ви поповнили свої знання і змогли зробити правильний і усвідомлений вибір.

Гелеві акумулятори (іноді називають GEL або VRLA) - це окремий вид в сімействі герметичних необслуговуваних акумуляторів. Їх конструкційна особливість досягається іммобілізацією електроліту за допомогою спеціальних пластин, або використанням спеціального наповнювача з силікону, який пов'язує сірчану кислоту. Нерідко в мережі можна придбати «гелієві» акумулятори або «мультигелеві» моделі, які не мають нічого спільного з існуючими товарами. Ми просимо клієнтів ретельно знайомитися з такими пропозиціями і уникати їх будь-якою ціною. Розплата за неуважність і непоінформованість - втрачений час, втрачені гроші і непотрібний головний біль.

Основні особливості гелевих акумуляторів

  • Електроліт у вигляді гелію повністю заповнює вільний простір між пластинами, не виключена наявність сепаратора.
  • Що стосується переробки газів, що утворюються в процесі електролізу, то їх повторне використання досягає 97 відсотків. Цей показник трохи гірше, ніж у моделей AGM типу (до 99%).
  • У гелевому електроліті іони знаходяться в щільному середовищі, а тому показники їх рухливості трохи знижені. Це негативно відбивається на зарядних і розрядних характеристиках. Всі відштовхувальні струми, які розвиваються в батареях, нижче на 40 відсотків у порівнянні з AGM типом. Неодноразово помічені випадки зниження провалу в напрузі, особливо при збільшенні навантаження. Це призводить до того, що спрацьовують захисні пристрої, а обладнання працює в нестандартних режимах. Гелеві акумулятори не слід використовувати для завдань, які пов'язані з управлінням електричним струмом.
  • Зарядні показники впираються в позначку 0,2 С10. Якщо даний показник перевищений, то акумулятор може збільшитися в розмірах, «роздутися». Цей процес пов'язаний з накопиченням надлишкових газів, отриманих в результаті електролізу.
  • Гелеві акумулятори вимагають якісні параметри зарядної напруги - а тому потрібно використовувати стабільні джерела енергії з мінімальними показниками пульсації. Якщо не дотримуватися цих вимог, акумулятори перегріваються і отримують надлишковий заряд.
  • Будь-яке, навіть короткочасне коротке замикання, призводить до знищення акумулятора. Навіть у тих випадках, коли ви замикаєте металевим предметом різні полюси на короткий проміжок часу. Гелевий склад сприяє підвищеній фіксації пластин і уповільнює корозійні процеси. Цей фактор знайшов своє відображення в циклах заряду і розряду.
  • Показники гелевих акумуляторів в три рази вище, ніж у простих АGM моделей (не плутати з новими АGM останнього покоління). Це важлива перевага відображає основну сферу застосування виробу.
  • Крім того, гелеві акумулятори можуть використовуватися в будь-якому положенні - крім перевернутого. АКБ зі зв'язаним гелевим електролітом мають низькі показники саморазряда. А тому такі моделі краще застосовувати в режимах тривалого розряду малим струмом.

На основі наведених характеристик можна зробити відповідні висновки: гелеві акумулятори мають кращі параметри циклічного ресурсу та переваги в саморозряді. Всі інші якості значно поступаються акумуляторам AGM типу, в тому числі і за ціновими показниками.

Гелеві моделі на 30 відсотків дорожче своїх AGM побратимів. Вибір за вами, шановні клієнти. Ми сподіваємося, що всі представлені дані допоможуть вам придбати якісний, а найголовніше - затребуваний тип акумуляторів. І жоден з продавців не зможе обдурити вас в процесі покупки.

EVEX - Сохраним Вашу энергию